Sasalı kuş cenneti

İzmir Sasalı Kuş Cenneti

İzmir Sasalı kuş cenneti nasıl gidilir? Saat kaçta kapanıyor? Ziyaretçi yorumları ve çok daha fazla bilgiye bu başlık altından erişebilirsiniz.

İzmir Sasalı Kuş Cenneti Hakkında Bilgi

Kuş cenneti, İzmir’in Çiğli ilçesine bağlı Sasalı mahallesinde yer almaktadır. Sasalı Kuş Cennetinde pek çok farklı kuş türünü gözlemleyebilirsiniz.

Kuş Cenneti OGM tarafından koruma altına alındı. 205 kuş türünü burada görmek mümkün. Toplam 8000 hektarlık bu alan oldukça büyük ve geniştir. Pembe kanatlı flamingo, gri leylekler, siyah leylekler, kırlangıçlar, kum kuşları ve tepeli pelikan gibi çok sayıda kuş yaşar.

Sasalı Kuş Cenneti Kaçta Kapanıyor?

Kuş cenneti her gün hava kararana kadar ziyaret edilebilir. Hava karardıktan sonra giriş bölümü kapanıyor ve içeriye girişe izin verilmiyor.

Sasalı Kuş Cenneti Yorumlar

Fırsat bulduğumda sıklıkla gittiğim tertemiz havası olan yer. Burada yapılabilecek en güzel aktivitelerden birisi, flamingoları görmek, sandalye atarak sessiz, sakin ve dingin bir ruh haliyle saatlerce gün batımını izlemek olacaktır. Ayrıca ailecek gitmek istediğinizde burada bisiklet kiralayabilirsiniz. Bisiklet kiralayabilmeniz için izmir bisim kart sahibi olmanız gerekiyor.

İzmir Kuş Cennetinde Neler Var?

Bisiklet kiralama, kuş gözlem kuleleri, doğa yürüyüşü gibi pek çok aktivite kuş cennetinde bulunmaktadır.

Kuş Cenneti Giriş Ücreti?

Ücretsiz

İzmir Kuş Cenneti Hangi Otobüs Gider?

Toplu taşıma ile ESHOT 777 ile gelip yürüyebilirsiniz. Bu otobüs Karşıyaka ile Doğal yaşam parkı arası çalışıyor. Doğal yaşam parkından sonra yürümeniz gerekiyor. Fakat diğer bir alternatif bisiklet ile gelmenizi önerebilirim. Çiğli’den doğal yaşam parkından kiralayacağınız bisikletler ile rahatlıkla kuş cennetine gelebilirsiniz. Çiğli’den itibaren bisiklet yolu mevcut. BİSİM’Den bisiklet kiralayabilirsiniz.

Yorumum

Mutlaka gidip görülmesi gereken bir yer. Özel araçla ulaşım oldukça rahat. İzmir Sasalı hayvanat bahçesi yolundan biraz daha ilerlediğinizde zaten hemen varıyorsunuz. Tahmini 10 dakika gibi bir süre. Sasalı hayvanat bahçesi ve kuş cenneti güzel bir gezi planı olabilir. Her ikisi de mutlaka görülmesi gerek.

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir