Karagöl izmir giriş ücreti

İzmir Karagöl tabiat parkı giriş ücreti 2024

İzmir Karagöl tabiat parkı sessiz sakin ve dinlence alanı olarak bilinir. Bu alana giriş yapmak ücretlidir. Bireysel olarak araçsız girişler ve araçlı giriş ücretleri farklıdır.

Tabiat parkına ulaşım konusunda sizlere tecrübeli bir kampçı olarak bilgilendirme yapacağım. Arkadaşlar öncelikle diğer sitelerdeki yazılara göz attım fakat araç girmediği yazılmış bazı sitelerde bu tamamen yanlış. Girişte araçla giriş yapabiliyorsunuz, isterseniz piknik alanına, isterseniz kamp alanına istediğiniz yere aracınızla gidebilirsiniz. Kamp alanı için özel bir alan ayrılmış durumda. Burada elektik panoları mevcut. Elektrik panolarından yararlanarak kampınızı daha eğlenceli hale getirebilirsiniz.

Tantalos efsanesinde adı geçen Karagöl Yamanlar dağı üzerinde bulunur. 35 dekarlık su yüzeyine sahip olan bu göl tektonik yer hareketleri sonucu meydana gelmiştir. Küçük, dairesel ve güzel manzaralı gölün etrafı çam ormanları ile kaplıdır. Doğa ve yürüyüşü sevenler için ideal bir yerdir.

Karagöl 2024 Giriş Ücretleri

Otomobil girişleri 120 TL,
Günübirlik girişler 65 TL,
Çadır 240 TL
Karavan(kendi) 2400 TL

Karagöl Tabiat parkı yolu nasıldır?

Karagöl tabiat parkı yolu biraz virajlı olabilir. Yolu asfalt ancak bazı noktalarda avuç içi kadar delikler mevcut. Fakat yola konsantre olduğunuzda sorun oluşmuyor. Yol çok virajlı olduğunu söylemiştim, bu yüzden oldukça düşük hızlarda ilerlemek gerekiyor.

Karagöl tabiat parkına yıllardır kamp ve piknik için gitmiş birisi olarak İzmir’de sayılı noktalardan birisidir. Gitmek isteyen ve kamp, doğa konusunda meraklı olanlar için mutlaka görülmesi gereken bir alan.

Karagöl Tabiat Parkı Telefon Çekiyor Mu?

Telefon genel olarak çekmiyor. Sadece bazı noktalarda telefon çekiyor. Bu yüzden genellikle aracı telefon çeken noktaya bırakıp telefonları da içine bıraktığımız oluyordu. Telefonun çektiği noktalar genel olarak cafe ve restoranın karşı kısmı, üst kısmında ormanlık alan bölümü. Bu ormanlık alanın en üst bölümü tel örgülerin hemen yanında güzel çekiyor. Telefon görüşmelerinizi burada yapabilirsiniz.

Kamp için uygun mu?

Kamp alanı oldukça yeterli sayılabilir. Ancak benim nacizane tavsiyem yaz aylarında aşırı yoğunluk olduğu için kalabalık olduğu hafta sonları dip dibe kamp yapmak yerine daha çok mayıs, eylül-ekim gibi ilkbahar ve sonbahar aylarında kamp yaparsanız daha tenha olur. Böylece çok daha konforlu bir kamp deneyimi yaşayabilirsiniz. Öyle ki biz ocak-şubat aylarında tamamen boş olduğu dönemlerde kamp deneyimi yaşadık çoğu zaman. Yağmurlu günlerde özellikle, böcek, sinek gibi olumsuz faktörler olmadığı için ve çok daha iyi hissettirdiği için tercih ediyoruz.

Mangal Yakmak Yasak mı?

Yerde mangal yakmak yasak. Sadece mangal içinde ya da etrafta bulunan variller içinde ateş yakılmasına izin veriliyor. Bu yüzden giderken mutlaka yanınızda bir mangal ya da benzer ekipmanlar götürmeniz lazım. Yoğunluk olduğu günlerde varil bulmak zor olabiliyor.

Kamp için Elektrik var mı?

Kamp alanlarında kampçılar için elektrik mevcut. Elektrikli alan ya da elektriksiz alan şeklinde iki farklı fiyatlandırma var. Girişte buna göre fiyat ödüyorsunuz.

İzmir karagöl kamp alanı

Saat Kaça Kadar Giriş yapabilirim?

Saat 20.00’ye kadar giriş yapabilirsiniz. Bu saatten sonra güvenlik kapıları kapatıyor ve giriş-çıkışa izin vermiyor. Orman işletmesine bağlı olan bu kurumda park içinde gece gündüz bir yetkili bulunuyor.

Cafe-Restoran-Market var mı?

Tabiat parkı içinde restoran, cafe ve küçük bir market bulunuyor. Ancak her zaman açık olmayabilir. Hafta sonları yoğunluk olduğu günlerde açıyorlar yine siz gitmeden tüm ihtiyaçlarınızı alarak gidin, riske atmamak adına.

Haritada Konumu Nerede?

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir